Hotspot Nedir?

Hotspot sistemleri isim olarak birçok farklı anlamda kullanılmaktadır. Temelde birleşik bir kelime olduğu için tam bir karşılığı yok aslında. Cihazların temel amacı sisteme dahil olan kullanıcıların belirli kıstaslar içerisinde konumuz gereği internet hizmetinden yararlandırılmasıdır.

IP TV nedir ? Neler yapar ? Nasıl kurulur ?

PTV tüketicilerin anlayacağı dilde, internet protokolü üzerinden TV programları ve video içeriklerinin yayınlanması olarak tanımlayabilirim. Dolayısıyla TV yayınlarınızı evinize gelen bakır veya fiber kablolar üzerinden alırsınız. IPTV, ses –biz buna Voice over IP diyoruz- veri ve video’ya ait bilgilerin taşınması ve değişmesinin bir birleşimi. IPTV, tüketiciler için sadece televizyon seyretmekten ibaret olabilir. Elbetteki bunu uydu sistemleri aracılığıyla da yapabilirsiniz. Örneğin dijital televizyon yayınızda program kılavuzunu kullanarak kanallar arasında gezinebilirsiniz. İstediğiniz programı bulabilirsiniz. Fakat tüm yapabilecekleriniz bununla sınırlı kalacaktır. Çünkü televizyon programlarının birçoğu tek taraflı yayın yapmaktadır. Dolayısıyla yapabileceğiniz tek şey oturup bu televizyon programlarını izlemekten ibaret olacaktır. IPTV’ye baktığımızda ise interaktivitenin oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz.

IPTV,TV izleme alışkanlığımızı değiştirecek öyle mi?

Kesinlikle evet. IPTV ile istediğiniz bir programı evinizde ya da ağ üzerinde kayıt edebilirsiniz. Ya da cep telefonunuzu yanınıza alabilir, operatörünüze telefon açıp “Şu saatteki futbol maçını kaydetmenizi istiyorum” diyebilirsiniz. Böylelikle daha sonra ister ofisinizde, ister cep telefonunuzla yolda, isterseniz de evinizde maçı seyredebilirsiniz. Ya da küçük kızınızın en sevdiği çizgi filmi başladı. Tam seyrediyorken ailece dışarı çıkmanız gerekti. Bu durumda çizgi filmi durdurabilir, eve döndüğünüzde tekrar aynı yerden başlatarak izlemeye devam edebilirsiniz. Artık günümüzde telefon çağrılarınızı da TV ekranınızda görmeniz olası. Telefonunuz çaldığında izlediğiniz yayın durdurularak TV ekranında arayanın resmi, adı çıkabiliyor. Ve görüşmeyi TV üzerinden görüntülü yapabiliyorsunuz. Dahası, arkadaşlarınızla da bu yolla iletişim içinde olabilirsiniz.

IPTV internet içeriğinin kişiselleştirilmiş bir hali mi?

Kesinlikle evet. İzlenecek programların, gösterilecek reklamların kişiselleştirilebildiği, kısacası tüm dijital hayatınızın kişiselleştirilebileceği bir teknoloji. IP TV’yi şu an olduğundan çok daha yükseklere taşımamız gerekiyor. Daha fazla yayın, daha fazla video, daha fazla kişiselleştirilebilirlik, belki de şu an zaten harika olan görüntü kalitesini daha da iyileştirmek. İnsanlar videoları birbirleriyle paylaşmak, tüm ev içinde görüntülemek istiyor. Evlerinden dışarı çıktıklarında ise izledikleri şeyleri mobil cihazlarına taşımak istiyorlar.

Güvenlik duvarı nedir ne işe yarar ?

Pars Duvarı ile internet trafiğinizin kontrolü artık sizin elinizde! Bu hizmet ile ağınızdan internete, internetten de ağınıza doğru gelen trafiğin ağa giriş çıkışını kolayca yönetebilir ve belirlediğiniz kurallara uygun olmayan trafiğin geçişini engelleyebilirsiniz.

Pars Güvenlik Duvarı Size Neler Sunuyor?

Maliyet Tasarrufu
Yönetilen Güvenlik Duvarı Hizmeti ile ağ erişimlerinizde güvenlik sağlamak için daha az bütçe ayırarak tasarruf sağlarsınız.
Altyapı
Yönetilen Güvenlik Duvarı Hizmeti Pars güvenlik sistemleri üzerinden sağlandığından herhangi bir lisans bedeli ödemenize gerek yoktur.
Yüksek Kalite
Bu hizmet kapsamında Pars, en son gelişmeleri sizin adınıza takip ederek ve uygulayarak güncel ve yüksek kaliteli bir hizmet sunar.

2 yada 3 adsl hattımı birleştirmek istiyorum?

Yapmak istediğiniz şeye load balance deniliyor. Bunu yapabilmeniz için modem değil Pars a ihtiyacınız var. Bağlantı hızınız aynı kalıp band genişliğiniz 4e çıkacaktır. Yani hızınız artmadan, internette daha fazla kapasiteye sahip olacaksınız. Somut örnek vermek gerekirse diyelim 800kb ile dosya çekebiliyorsunuz, tek bağlantıda 2nci bir işlem devreye girdiğinde hızınız düşecektir ancak bu şekilde hatları birleştirdiğinizde 4adet birbirinden etkilenmeyen 800kb dosya çekme hızına sahip olabileceksiniz Multi Wan Load Balancing ( 2 Ayrı Adsl Hat – birden çok internet hattımız var ise bunların aynı anda kullanılarak gerek yedekli gerekse internet kullanım oranı arttığında bunun yük dengelemesini Yaptırmak 2 ayrı adsl hattımızın birleştirmek. LAN Networkümüzde aşırı yüklenme olursa ya da internet bacaklarından birinde bir kesinti meydana gelirse makinemiz otomatik olarak çalışan 2. WAN bacağımızı devreye alacak internetin kesintiye uğramasını engellemiş olacak.

IP Telefon Nedir?

IP telefon iletişimi, sesli iletişimin IP (internet protokol) şebekelerden geçebilmesini sağlayan bir teknolojidir. Bir işletmenin birçok lokasyon veya ofisi ile mobil çalışanlarını, tek bir tümleştirilmiş şebekede biraraya getirebilmeyi sağlar. Ses ve datanın merkezi olarak yönetilebilen tek bir ağda(Network)  toplanarak maliyetlerin düşürülmesi sözünü verir. Ama daha da önemlisi, IP telefon iletişiminin ileri fonksiyon ve uygulamalar sunarak işletmenin her tarafındaki üretkenliği arttırmasıdır.   İşletmelerin çağrı/arama kayıtları, bir çok çağrının, işletmenin yerel ağını (LAN) asla terketmediğini göstermektedir. Aynı lokasyondaki bir iş arkadaşına yapılan bir IP telefon araması, yerel ağı asla terketmez. Benzer şekilde, aynı binadaki başka bir departmana yapılan çağrıda da yerel ağı asla terketmez. Bu örneklerde paketler, yerel ağ üzerinden aranan kişiye giden paketler olmaktan öteye gitmez. Bu paketler, uzak mesafelerdeki diğer lokasyonlara gönderilmelerini gerektirecek hayati bilgiler içermezler. Sonuç olarak, IP telefon paketleri, yerel ağdan çıkarak uzak mesafelere gitmeleri gereken VOIP paketlerine göre daha kısa boyutlu paketlerden oluşurlar.

IP Santralleri Neden Kullanıyoruz?

Günümüzde teknoloji hızla gelişiyor ve bu gelişme özellikle klasik sistemlerde gerekli altyapının da sürekli yenilenmesi ve değiştirilmesi ihtiyacını doğuruyor. Bu yüzden her türlü teknolojinin çok hızlı eskidiği bu dönemde teknoloji yatırımlarının gelişmeye açık yenilikçi sistemlere yapılması çok önemli. Çünkü gelişemeyecek bir teknoloji ürününe yapılacak bir yatırım, kısa süre sonra gelişen ihtiyaçları karşılayamayacak ve artık hizmet edemez hale gelecektir. Bu durumda ise firmanın bu eski teknoloji çözümünü bir yana atmak ve yeni bir çözüme sıfırdan yatırım yapmaktan başka çaresi kalmaz.

NVR Kayıt Cihazı Nedir, nerelerde kullanılır?

NVR yani Network Video Recorder; Analog Kamera sistemlerinde kullanılan kayıt yapısının network platformunda kullanılan şeklidir. NVR’lar network tabanlı kamera sistemlerinin kayıt altına alınmasında  veya şehir güvenliği gibi bölümlenmiş sistemleri tek bir kayıt platformuna toplama gibi çözümlerde kullanılabilir.Hatta analog sistemler ip tabanlı sistemlere çevrilerek NVR’ların performansından faydalanılabilir.DVR ile arasındaki en önemli iki fark DVR’lar analog sistemlerin kayıt ihtiyacını giderirken NVR’lar ile IP tabanlı bir sistemin kayıt ihtiyacı giderilmektedir,ayrıca NVR’larda kayıt kapasitesi daha esnek ve uzun süreli olarak karşımıza çıkmaktadır.NVR hem teknoloji olarak yeni hem de DVR a göre daha üstün özelliklere sahiptir.

Nvr kayıt cihazı bağlantısı nasıl yapılır?

Sistemler network alt yapısıyla çalışmaktadır, bu nedenle kameranın çalışabilmesi için  switch ile  kamera arasına network kablosu çekilmelidir. İp kamera sistemlerinde yüksek veri transferi için Gigabit switch kullanılmalı network kablosu CAT 6 olmalıdır. Cat 6 kablo ile 150 mt ye kadar ( kablo kalitesine göre değişir kesin değildir) ip kamera çalıştırılabilir. Mesafe daha fazla ise alt yapı fiber optik sistem olarak oluşturulmalıdır.Kamera ile  switch arasına fiber kablo çekilip ,fiber kablo network dönüştürücüler kullanılmalıdır. İp kamera beslemesi için kamera yanında ekstra bir besleme kablosu çekilmeli yada kamerada POE ( power over ) desteği var ise power over  switch kullanılarak kamera beslemesi network kablosu üzerinden verilebilir. Uzun mesafelerde poe  switch yerine kamera altına takılacak bir adaptör ile kamera beslenmelidir.

İLETİŞİM

Serçeönü Mahallesi Saray Caddesi No:6/D Kocasinan Kayseri TÜRKİYE

Telefon: +90 352 221 20 15
Faks: +90 352 221 20 15
Mail: info@parssistem.com

Copyright 2015 Pars Sistem Türkiye. Tüm Hakları Saklıdır.